Montaż naklejek na szkło

Jakich narzędzi użyć ?

Przed przystąpieniem do naklejania fotonaklejek przygotuj:

- raklę z filcem;
- nóż do tapet;
- szmatki lub ręczniki papierowe;
- denaturat lub benzynę ekstrakcyjną;
- spryskiwacz z wodą z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń.

 

Jak przygotować podłoże?

Przed rozpoczęciem naklejania należy wyczyścić i odtłuścić powierzchnię, na której będzie naklejana fotonaklejka. Najlepiej zrobić to denaturatem lub benzyną ekstrakcyjną. Szkło musi być idealnie umyte i odtłuszczone aby po naklejeniu nie było widać plam i brudu między szkłem a folią.

 

Jak naklejać ?

Po otrzymaniu fotonaklejki należy ją rozwinąć, kładąc ją na czystej, suchej powierzchni, białą folią do góry i sprawdzić, czy naklejka nie posiada wad fabrycznych lub uszkodzeń folii.

Technika na mokro (na materiały typu: szyba, drewno, metal itp.)
1. Podłoże, na które zamierzamy przykleić naklejkę powinno być czyste, odtłuszczone benzyną ekstrakcyjną i suche.
2. Pamiętajmy, że techniką na mokro kleimy tylko na powierzchniach typu: szkło, metal, drewno, czyli takich jak meble, okna, lodówki, plastikowe wykończenia, itp.)
3. Jeżeli przyklejamy naklejkę na powierzchniach pionowych zalecane jest, aby zacząć od góry. Jeśli na płaskiej, poziomej powierzchni, nie ma znaczenia, z której strony zaczniemy przyklejać.
4. Odlepiamy 15-20cm naklejki, papier podkładowy zwijamy pod spód. Spryskujemy wodą folię na powierzchni z klejem jak i początek podłoża, na którym zamierzamy przykleić fototapetę.
5. Przykładamy folię równo, jedna osoba wygładza raklą powierzchnię naklejaną, wypychając na zewnątrz bąbelki z wodą, druga naciąga cały bryt, odwijając co chwilkę papier podkładowy. Każdorazowo po odklejeniu kolejnej partii papieru podkładowego spryskujemy wodą obydwie powierzchnie: naklejkę jak i powierzchnie na którą naklejamy.

6. Pozostawiamy naklejkę do odparowania (około 6-10 godzin), następnie ostrym nożykiem docinamy wystającą poza szkło marginesy folii.

 

Stosowanie się do powyższej instrukcji powinno uchronić Państwa przed powstaniem pęcherzyków powietrza pod fototapetą, jeśli jednak jakieś się przydarzą, można je przekłuć bardzo ostrą igłą a następnie wygładzić raklą.

 

 

JEŚLI MIMO WSZYSTKO CHCIAŁBYŚ ZLECIĆ PROFESJONALNY MONTAŻ - ZADZWOŃ lub NAPISZ

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Facebook