Montaż fotonaklejek

Jakich narzędzi użyć ?

Przed przystąpieniem do naklejania fotonaklejek przygotuj:

- raklę z filcem;
- nóż do tapet;
- szmatki lub ręczniki papierowe;
- denaturat lub benzynę ekstrakcyjną;
- drabinę - jeśli to konieczne.


Fotonaklejkę najlepiej naklejać w 2 osoby.

 

Jak przygotować podłoże?

Przed rozpoczęciem naklejania należy wyczyścić i odtłuścić powierzchnię, na której będzie naklejana fotonaklejka. Najlepiej zrobić to denaturatem lub benzyną ekstrakcyjną lecz nie na wszystkich powierzchniach można ich użyć dlatego jeśli występuje ryzyko uszkodzenia powierzchni można dokładnie umyć powierzchnię wodą z płynem do mycia naczyń. Im gładsza i czystsza powierzchnia tym fotonaklejka będzie się lepiej trzymać.

 

Jak naklejać ?

Po otrzymaniu fotonaklejki należy ją rozwinąć, kładąc ją na czystej, suchej powierzchni, częścią zadrukowaną do góry. W przypadku fotonaklejki składającej się z kilku brytów (pasów) należy rozwinąć wszystkie jej części i sprawdzić, czy wydruk nie posiada wad fabrycznych (odbarwień, deformacji, różnicy w rozmiarach i gramaturze poszczególnych elementów, lub niezgodności motywu graficznego na ich łączeniach).

UWAGA! Wszystkie fotonaklejki, jeśli są dzielone na bryty, przyklejamy na 1,5-2cm „zakładkę”.

1. Jeżeli przyklejamy fototapetę na powierzchniach pionowych zalecane jest, aby zacząć od góry. Jeśli na płaskiej, poziomej powierzchni, nie ma znaczenia z której strony zaczniemy przyklejać fototapetę.
2. Odklejamy 3-5cm fotonaklejki od papieru podkłdowego, papier podkładowy zwijamy pod spód.
3. Przykładamy fotonaklejkę równo, jedna osoba wygładza raklą powierzchnię naklejaną, wypychając na zewnątrz powietrze, druga naciąga cały bryt, odwijając co chwilę papier podkładowy.
4. Kolejne bryty (jeśli fototapeta składa się z kilku elementów) przyklejamy na tzw. "zakładkę", tzn. kolejne bryty muszą na siebie nachodzić około 1,5-2cm (na kolejnym brycie jest wydrukowane około 1,5-2cm tej samej grafiki, co na poprzedzającym), ważne jest ich precyzyjnie ustawienie, tak aby wzór idealnie do siebie pasował.

 

JEŚLI MIMO WSZYSTKO CHCIAŁBYŚ ZLECIĆ PROFESJONALNY MONTAŻ - ZADZWOŃ lub NAPISZ

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Facebook